Regnsett
JUNIOR

Regnsett

1268 Blåbærmelk

Slitesterkt regnsett til junior med mjuk børsta innside, 100% vanntett og smarte detaljar. Laga for aktive dagar i skogen, på SFO, leirskule og leik i skikkeleg ruskevêr.

999 NOK
Velg farge: Blåbærmelk
Velg størrelse:
Leikar godt saman med
Fraktfritt på kjøp over 1000 kr
30 dagar ope kjøp
Gratis retur ved bytte av størrelse
Kun 69 kr i returkostnad - rask og enkel retur
Bli med i kundeklubben og få 10 % rabatt

Eigenskapar

Materiale
  • Innermateriale: Børsta polyester
  • Yttermateriale: Polyuretan (PU) Ekstrem
Ytelse
  • Temperaturkomfort frå ca. +5 °C til +15 °C
  • 100% Vanntett
  • Ekstrem slitestyrke >80.000 Martindale (>9 kg trykk)
Funksjon
  • Fluorkarbonfri (PFAS-fritt)
  • Fotstrikk kan festast
  • Namnelapp
Produktpleie
  • Lufttørkes
  • Tørkast hengande
  • Unngå tørketrommel

Beskrivelse

Regnsett Junior er laga for aktive barn og juniorar i høgt tempo. Perfekt til SFO, skule, leirskule, turdagar og våte dagar med mykje aktivitet ute.

Settet er laga i slitesterk PU Ekstrem-kvalitet med mjuk børsta innside på både jakke og bukse for ekstra komfort. Materialet er vindtett og 100 % vanntett, og held junior tørr gjennom regn, søle og aktiv leik.

Gjennomtenkte detaljar gjer settet praktisk i bruk. Jakka har ei skjult lomme i front for enkel oppbevaring, medan regulerbar strikk i livet gir betre passform. Hetta kan takast av ved behov, og buksa har knapp på innsida av buksebeinet slik at fotstrikk enkelt kan festast om ønskjeleg.

OEKO-TEX STANDARD 100

Dette produktet har sertifiseringa OEKO-TEX STANDARD 100, som vil seie at det er heilt fritt for kjemikaliar som er skadeleg for menneske, dyr og natur.

Underrain Oeko-tex Klasse 1 Baby/Barn/Junior/Vaksen

Produktmål for junior (cm)

Tilbake til toppen
Størrelse (cm)7-8 år9-10 år11-12 år13-14 år
1.Armlengde66707680
2.Brystvidde9296100104
3.Livvidde jakke9296100104
4.Livvidde bukse62646670
5.Hoftebredde bukse929598102
6.Indre beinlengde58647076
7.Beinåpning1919,52020,5
Reparasjon- og vask

Reparasjon- og vask

Slik tar du best vare på tøyet Les meir
no-nn