Regnsett Yr
BABY/BARN

Regnsett Yr

1458 Strå

Lett og praktisk regnsett med jakke og bukse – perfekt for mildare dagar og aktiv leik ute. Kombinerer mjuk komfort med solide Kattnakken-kvalitetar – ideelt til vår, sommar og som reservesett.

899 NOK
Velg farge: Strå
Velg størrelse:
Leikar godt saman med
Fraktfritt på kjøp over 1000 kr
30 dagar ope kjøp
Gratis retur ved bytte av størrelse
Kun 69 kr i returkostnad - rask og enkel retur
Bli med i kundeklubben og få 10 % rabatt

Eigenskapar

Materiale
  • Innermateriale: Børsta polyester
  • Innermateriale: Polyester
  • Metall og slitesterk tekstilrem
Ytelse
  • 100% Vanntett
  • Ekstrem slitestyrke >80.000 Martindale (>9 kg trykk)
  • Medium slitestyrke >50.000 Martindale (>9 kg trykk)
Funksjon
  • Fluorkarbonfri (PFAS-fritt)
  • Knappestolpe
  • Namnelapp
Produktpleie
  • Lufttørkes
  • Tørkast hengande
  • Unngå tørketrommel
Uslåeleg kvalitet Laga for ein aktiv kvardag
Norsk design Designa på Vestlandet
Trygg og miljøvennleg Ansvarlege val

Beskrivelse

Regnsett YR – kolleksjon «Superkatten 2026». Eit lett og allsidig regnsett for dagar med ruskevêr – utan at det går på bekostning av kvaliteten Kattnakken er kjend for. Regnsett YR passar spesielt godt til vår og sommar, eller som eit ekstra sett i barnehagen når hausten kjem.

Ein del av Superkatten-universet
I kolleksjonen Superkatten 2026 møter du små kvardagsheltar på superheltoppdrag. Inspirert av diktet «Ein superhelt», handlar kolleksjonen om leik, fart og fantasi i kvardagen. Her får barna springe, hoppe og leike i regnet – i fargar og mønster som lyser opp grå dagar. Regnsett YR kjem i 3 ulike fargar med Superkatten-mønster – så barnet kan velje sin eigen favoritt.

Settet er laga for å gi god balanse mellom lettheit og slitestyrke. Jakka er laga i mjuk og lett PU (Polyuretan Lett) som gir god komfort og rørsle, medan buksa er laga i kraftigare PU (Polyuretan Ekstrem) for å tole meir slitasje der det trengst mest. Begge delane har sveisa saumar som held vatnet ute – sjølv når det øser og pøser.

Buksa har ei lett børsta innside som gir ekstra luning, og er utstyrt med strikk i livet, gode selar og enkle fotstrikkar som held ho på plass under leik. Jakka er lett og behageleg å ha på, men likevel heilt tett – klar for alt frå små regnbyger til skikkeleg vestlandsregn.

Settet har også refleksar på armar og bein som gjer barnet meir synleg ute. Hetta er både avtakbar og regulerbar, og fungerer som ei sikkerheitshette som løyser seg ut om barnet skulle henge seg fast i leik.

Eit todelt regnsett gir stor fleksibilitet i kvardagen. På mildare dagar kan barnet bruke jakka aleine, eller kombinere ho med andre plagg. Er det varmt, men vått i graset, er det perfekt å berre bruke buksa – klar for leik og plasking utan å bli våt. Buksa har justerbare selar som gjer det enkelt å tilpasse passforma etter barnet, og som også kan forlenge levetida på plagget etter kvart som barnet veks.
Ein del av Superkatten-universet

OEKO-TEX STANDARD 100

Dette produktet har sertifiseringa OEKO-TEX STANDARD 100, som vil seie at det er heilt fritt for kjemikaliar som er skadeleg for menneske, dyr og natur.

3S Oeko-tex Klasse 1 Baby

Produktmål for baby/barn (cm)

Tilbake til toppen
Størrelse (cm)80869298104110116122128
1.Armlengde434648515457606366
2.Rygglengde jakke366942454851545760
3.Livvidde jakke727476788082848688
4.Livvidde bukse687072747678808284
5.Hoftebredde707274767880828486
6.Indre beinlengde323538424549525558
Reparasjon- og vask

Reparasjon- og vask

Slik tar du best vare på tøyet Les meir
no-nn